Panorama of Limone sul Garda, a small to

OD BENÁTOK PO GARDSKÉ JAZERO

Počas tohto 7-dňového individuálneho zájazdu do Benátok, Verony a ku Gardskému jazeru spoznáte klenoty regiónu Veneto.

Váš výlet začne v Benátkach, ktoré asi nikomu z vás nemusíme obzvlášť predstavovať.

Z “mesta na vode” sa presuniete do jedného z “najromantickejších miest na svete” – Verony. Navštívte “malého brata slávneho rímskeho kolossea”, spravte si fotografiu pod Júliiným balkónom  a navštívite Rómeov rodný dom.

Na večer máme pre vás skvelý typ na miestnu trattoriu, v ktorej si olížete všetkých desať. Ďalšou zastávkou bude Gardské jazero, ktoré si nemôžete nechať ujsť. Zabezpečíme vám plavbu člnom po najromantickejších zákutiach jazera, degustácie v miestnych viniciach a po namáhavom dni sa zrelaxujete v miestnych kúpeľoch priamo na brehu jazera.

Čo vy na to?

1/3

Prvý deň: Príchod do Benátok

Po príchode do Benátok, zaparkujte auto a vaša dovolenka sa môže začať! Na dohodnutom mieste vás vyzdvihne naše “vodné cabrio”, na ktorom vás Michele zavedie do vášho hotela. Vychutnajte si romantický večer v meste podľa vášho “gusta”.

 

Druhý deň: Murano a Burano súkromný výlet loďou

Dnes ráno sa po raňajkách stretnete s Michelem, ktorý na vás bude čakať v hotelovej hale. Spolu s ním navštívite ostrovné skvosty Benátok: Murano a Burano.

Murano je benátsky ostrov známy svojou sklárskou výrobou; tu navštívite laboratórium benátskeho sklárskeho majstra, aby ste ho mohli obdivovať pri práci.

Vychutnajte si pri plavbe pohár prosecca  jednohubkami, ktoré sme si pre vás pripravili.

Popoludní si vychutnajte prechádzku kľukatými benátskymi uličkami a navštívte miestne pamiatky (radi vám zabezpečíme lístky a prednostné vstupy). Buona notte!

 

Tretí deň: Verona

Raňajky v hoteli. Súkromný transfer loďou k vášmu autu a presun do Verony. Verona je nádherný starobylý skvost regiónu Benátsko. Navštívite hlavné pamätihodnosti tohto historického mesta, ktoré si obľúbili rímski cisári a neskôr mu vládla mocná rodina Della Scala. Mesto sa preslávilo hlavne ako dejisko Shakespearovej drámy o Rómeovi a Júlii. Pozrite si rímsku arénu a poprechádzajte sa po ružovom mramore. Na trhovisku Piazza Delle Erbe, ktoré bolo v rímskom období známe ako Veronské fórum si môžete ešte aj dnes kúpiť čerstvé ovocie a zeleninu. Navštívte niektoré z elegantných obchodov na ulici Via Mazzini, dajte si gelato na Piazza Dei Signori či Piazza Brà. Prirodzene, nemožno opustiť Veronu bez návštevy nádvoria rodiny Kapuletovcov, kde sa nachádza svetoznámy balkón Júlie. Nocľah vo Verone.

 

Štvrtý deň: Presun na Gardské jazero

Raňajky v hoteli a presun na najväčšie jazero Talianska, ktoré leží len pol hodinu od Verony. Čo poviete na relax v miestnych kúpeľoch? Na výber ich máte hneď niekoľko! V poobedňajších hodinách sa ubytujete v hoteli.

 

Piaty deň: Jazero Garda

Spoznajte skvosty tohto miesta z inej perspektívy.

Návšteva rozprávkového ostrova Isola del Garda (Garda) patrí medzi naše najobľúbenejšie výlety loďou. Oboplávajte perlu Gardského jazera – Sirmione a po plavbe loďou sa prejdite po stredovekom mestečku, do ktorého vstúpite cez impozantný most vodného hradu.

Úzkymi a uzavretými stredovekými uličkami sa dostanete ku kostolu S. Maria, ktorý obsahuje množstvo obrazov a malieb, ktoré môžete obdivovať spolu s rôznymi oltármi a vzácnymi mramorovými dielami z 18. storočia.

Prenocovanie na jazere Garda.

 

Šiesty deň: Voľný program na Garde

Pre milovníkov vína máme pripravené degustácie vín zvučných mien vo vinárskej oblasti Valpolicella alebo Negrar (záleží od vašich chuťových buniek). Pre “lenivcov” zabezpečíme vstupy do termálnych kúpeľov a pre “milovníkov spoznávania”  máme tipy na miesta, ktoré by bola škoda vynechať.

 

Siedmy deň:  Návrat na Slovensko alebo pokračujeme do Toskánska?!


Poznámka CK: toto je len ukážka toho, ako by vaša dovolenka mohla vyzerať. Všetky naše individuálne pobyty sú plne prispôsobiteľné vašim požiadavkám.

Slow it _zelená.png