Tímea

majiteľ, milovník zážitkov šitých na mieru

O SLOW IT 

Náš príbeh sa začal asi pred rokom, keď som na jednom veľtrhu o cestovnom ruchu spoznala sympatického Giovanniho. Nebol to typický taliansky krásavec ale sympatický majiteľ malej vinárničky neďaleko Bologne. Jeho láska k jeho vinici a vínam bola taká nákazlivá, že som ostala stáť pri jeho stánku celé hodiny a pozorovala ho pri práci. Ľudia sa pri ňom zastavovali, nechávali sa zlákať jeho ochutnávkami a nadšene počúvali jeho výklad o pestovaní viniča a rôznych odrodách. Priznám sa, že nič som si z jeho výkladu nezapamätala. Dodnes si však spomínam na jeho detinskú iskru  v očiach zakaždým, keď hovoril o svojej práci.  Pri jeho stánku sa vystriedalo veľa ľudí a všetci mali jedno spoločné: odchádzali s úmevom na tvári. Giovanni spravil ich deň krajším! A nie litrami vína zadarmo ale svojim nákazlívým detinským entuziazmom, ktorý v týchto dňoch tak veľmi postrádame. Veď dajme si všetci úprimne ruku na srdce: Koľkí z nás, našu prácu milujeme tak veľmi, že ju ani nemôžeme nazývať prácou? Ja už áno! 

Rozprávanie Giovanniho ma vrátilo naspäť do môjho detstva: do čias, keď som v lete vysedávala na kamenných schodíkoch u mojej starkej a v duchu si predstavovala, že v skutočnosti som niekde inde. Už vtedy som snívala o vlastnej cestovke, ktorá bude v niečom výnimočná. A sledujúc Giovanniho padlo moje rozhodnutie - najlepšie, aké som kedy urobila!       

Už o pár týždňov na to, CK SLOW IT bolo na svete.

A teraz sa pýtate, prečo sme výnimoční? Pretože každý deň hľadáme ľudí ako Giovanni a starostlivo si ich pre našu spoluprácu vyberáme. Každý deň oslovujeme pre vás majiteľov agroturizmov, vinárničiek a malých rodinných farmičiek, ktorí nás a našich klientov dokážu zakaždým nadchnúť a nechajú nás nahliadnuť do ich každodenného života, ktorý si vychutnávajú plným dúškom. Samozrejme, aj my mávame občas zlú náladu ale našu prácu milujeme a to je cítiť pri každej veci, ktorú robíme. Ja a môj tím v Taliansku žijeme, dobre ho poznáme a miesta, na ktoré vás pozývame, máme osobne odskúšané. S našimi partnermi máme osobné a veľmi dobré vzťahy. A preto každá dovolenka s nami je zážitok.

 

Tak čo poviete? Necháte sa zlákať?