• Timea Drozdiakova

TOP 5 zážitkov, ktoré musíte okúsiť na Amalfi

Rozhodli ste sa pre dovolenku na Amalfi? Týchto TOP 5 zážitkov musíte jednoducho okúsiť na vlastnej koži! Ak máte radi aktívnejšiu dovolenku a nielen vylihovanie pri mori, čítajte ďalej.


Musíte navštíviť jaskyňu Grotta dello Smeraldo

Táto malá krasová jaskyňa sa formovala dlhé tisícročia a postupne sa plnila morskou vodou. V jej útrobách uvidíte magickú smaragdovú vodu, ktorej farba vzniká vďaka slnečnému svetlu prechádzajúcemu cez tyrkysové vlny a podvodné otvory. Počas plavby na člne pozorne počúvajte sprievodcu. Jaskyňa je opradená zaujímavou legendou.

Foto: costieraamalfitana.com

Musíte sa prejsť Cestou bohov (Il Sentiero degli Dei)

Prečo sa Cesta bohov volá Cesta bohov? Pretože vedie ku nádherným scenériám, ktoré z pláže neuvidíte a takýto výhľad majú len samotní bohovia. Aj keď je na Amalfskom pobreží veľmi teplo, nenáročná túra spestrí vašu dovolenku. Ak sa budete chcieť prejsť po Ceste bohov, vyberte si trasu z Ageroly smerom do Nocelle. Táto trasa ide mierne dolu kopcom a je tak jednoduchšia pre všetky vekové kategórie. Trasa je dlhá 7,8 km a zvládnete ju prejsť približne za 3 hodiny.

Foto: Zingarate

Musíte ísť do klubu Africana

Ak milujete nočný život, klub Africana v meste Praiano je tým miestom, kam rozhodne musíte ísť. Klub Africana bol prvýkrát otvorený už v roku 1962 a najväčšou zaujímavosťou je, že je postavený priamo v skale a skoro na úrovni mora. Kto sa môže pochváliť tým, že tancoval a pil drinky v klube, ktorý sa nachádzal v skale?

Foto: Klub Africano

Musíte ochutnať syr z Monti Lattari

Ak chcete ochutnať niečo, čo nikde inde v Taliansku nebude mať tú pravú chuť, ochutnajte rôzne druhy ovčích a kravských syrov, ktoré sa pasú na pohorí Monti Lattari. Amalfi nie je len o historických mestečkách a výhľadoch. Ak zablúdite do Ageroli a Tramonti, nájdete v nich množstvo malých rodinných mliekarní, kde nájdete rôzne druhy chutných syrov, ktoré nikde inde nenájdete.

Foto: grandecampania.it


Musíte sledovať západ slnka z hocakej pláže alebo terasy

Je jedno z akej pláže alebo terasy sa budete pozerať na západ slnka. Západ slnka na Amalfi je očarujúcou záležitosťou, ktorú si nesmiete nechať ujsť. Lúče slnka opierajúce sa o historické budovy a pokojné more bude dokonalou bodkou za každým dňom.

Foto: Pinterest

Slow it _zelená.png