• Timea Drozdiakova

TOP 5 zážitkov, ktoré musíte zažiť, ak sa ocitnete na ostrovoch Neapolského zálivu


Výlety po čarovných ostrovoch Neapolského zálivu vo vás zanechajú príjemné spomienky na slnečné dni a milých domácich. Kam ísť a čo jesť, aby ste si svoje výlety užili čo najviac?


Musíte stráviť pár hodín na plážach na Ischii

V meste Forio sa nachádzajú hneď viaceré pláže. Pláž Chiaia je jednou z najväčších a najpríjemnejších. Preto je na nej aj najviac ľudí. Ak budete chcieť pokojnejšie miesto, vydajte sa na pláž Cava dell’Isola, na ktorej nájdete krásnu, čistú vodu. Hneď vedľa nej sa nachádza niekoľko reštaurácií a barov, v ktorých si môžete objednať miestne pochúťky.

Ak však chcete naozaj súkromie, vyberte sa loďou do zátoky San Montano. Táto pláž je považovaná za jednu z najkrajších na celom ostrove. Ak vás nelákajú pláže so zlatým pieskom, vyberte sa na Maronti. Maronti je posypaná tmavým vulkanickým pieskom a naviac, na tomto mieste vyvierajú priamo do mora termálne pramene.

Musíte sa prejsť historickou Procidou

Procida je malebný ostrovček, na ktorom musíte vidieť niektoré zákutia. Vezmite si čerstvo upečené dobroty z La Panetterie na Via Vittorio Emanuele, studený drink do ruky a prechádzajte sa po miestnych uličkách. Procida je miestom, kde akoby zázrakom zastal čas a nič sa dlhé roky nezmenilo. Ak sa vydáte smerom dolu z Terra Murata do prístavu Coricella, zbadáte hneď niekoľko zaujímavých, farebných rybárskych domčekov, pracovitých rybárov a priezračné more. Ak budete mať slnka plné zuby, sadnite si do jednej z miestnych reštaurácií alebo barov a vychutnávajte si pohľad na typických Talianov počas ich bežného dňa.

Photo: Viator

Musíte navštíviť Capri aj Anacapri

Ostrov Capri je rozdelený na dve časti. Capri a Anacapri. Aký je medzi nimi rozdiel? Každá časť ostrova v sebe ukrýva zaujímavosti, ktoré musíte vidieť. Pre časť Capri sú typické dizajnové obchodíky, ruiny rímskych stavieb a bohatý nočný život, kde v miestnych baroch môžete stretnúť dokonca i hollywoodske hviezdy. V časti Anacapri si doprajete pokoj. Okrem toho sa na Anacapri nachádza jedna z najkrajších záhrad v celom Taliansku vo Villa San Michele, ktorá sa pýši nádherným výhľadom a dokonale udržiavanou flórou. Na Capri ani Anacapri nehľadajte nádherné pieskové pláže. Pláže na tomto ostrove sú skôr kamienkové.

Photo: storienapoli.it

Musíte ochutnať šalát Caprese

Po príchode na Capri nesmiete vynechať šalát Caprese. Jeho pôvod siaha presne na toto miesto a určite bez jeho ochutnania nesmiete odísť! Tento pomerne jednoduchý šalát skladajúci sa z plátkov byvolej mozzarelly, čerstvých rajčín, olivového oleja a listov bazalky sa podáva ako predjedlo už od dávnych čias, kedy si týmto šalátom uctievali príchod panovníkov z ďalekých krajín.

Photo: cucinaitaliana

Musíte sa najesť priamo pod citrónovníkmi

Ak chcete zažiť pravú atmosféru Procidy, odporúčame vám navštíviť miestnu reštauráciu La Pergola. V tejto reštaurácii si môžete pochutnávať na čerstvých, morských špecialitách priamo pod rozvoniavajúcimi citrónmi, ktoré vám pridajú na dobrej nálade.

Photo: Ristorante La Pergola


Myslite na to, že na Capri počas letnej sezóny nesmiete šoférovať

Na záver vám chceme pripomenúť, že ak vám napadlo, že sa na Capri vyberiete počas letnej sezóny, požičiate si auto a týmto spôsobom precestujete celý ostrov, zabudnite na to. Na Capri majú totiž turisti počas letnej sezóny zákaz šoférovania. Tento zákaz vznikol kvôli tomu, že uličky na ostrove sú naozaj veľmi úzke a väčšina turistov nie je zvyknutá na takéto stiesnené priestory určené pre šoférovanie.

Photo: viaggio AnimaMente


Nemusíte sa však ničoho báť. Verejná doprava na ostrove je naozaj skvelo vyriešená a najmä pešo sa dostanete všade tam, kam budete chcieť. Pozrite si vopred niektoré zaujímavé turistické trasy a vydajte sa po ostrove po vlastných nohách.Slow it _zelená.png