• Timea Drozdiakova

DIÉTY NEFUNGUJÚ! NEHLADUJ A JEDZ!

Určite vám to už niekedy niekto povedal a ja sa s vami stavím, že to bola žena! Veď kto to už môže vedieť lepšie ako my, však milé dámy?

Niektoré z nás sa dlhé roky trápia diétami, pôstami, nezmyselnými vyčerpávajúcimi behmi na bežiacom páse.

Ja osobne beh neznášam, neviem ako vy. Ale pravdou je, že chudnutie a cítenie sa dobre vo svojom vlastnom tele je vlastne taký „beh na dlhú trať“.


Ako pri každom výkone, aj tu je potrebné poznať správne techniky behu. Nestačí si obuť tenisky a vybehnúť von. Je dobré, ak poznáte ako správne našľapovať, akú obuv si zvoliť na asfalt, či mäkší terén v lese, ale najdôležitejšie je poznať svoje limity, nie len tie fyzické, ale aj psychické.


S chudnutím je to rovnako. Je dobré ovládať zloženie potravín, možno niekoho baví aj rátanie kalórií a nekonečné hodiny na bežiacom páse, ale čo takéto správanie sa robí s vaším telom a dokonca aj psyché? Výsledkom je neustály boj, zlyhanie a opätovné priberanie.Ženy, ženy, veľmi dobre viem, že každá z vás chce byť úspešná, krásna a štíhla. Že odkiaľ? Sama ňou predsa som.


Žena s veľkým Ž, občas aj s veľkým Z(adkom). Priznávam, po zime to so mnou nevyzerá nejak ružovo, ale občas sa to dá zakryť vhodným oblečením ;). No preto, aby sme naše krásne božské telá nemuseli skrývať pod sedemdesiatimi sukňami, je však dobré niečo urobiť.


Ja som zástancom dokonalej harmónie, balansu. V jednom z mojich obľúbených filmov (Diabol nosí Pradu- odporúčam pre milovníčky módy) sa jedna z aktérok dala na ultra ľahkú diétu- vraj, celý deň nič neje, a keď je jej na odpadnutie, dá si kúsok syra. Tuším ešte aj susedova myš zje toho viac ako ona.

Tipovala by som, že práve táto postava bola vodným znamením Rybou. Tie mávajú občas asketické sklony. Opakom je zas zemské znamenie býk, ten je dokonalý pôžitkár, vychutnáva si život plnými dúškami, víno plnými pohármi, jedlo kopcovitými taniermi a dupľovanými dezertmi s kávou.


Myslím si, že čo sa týka jedla, a vôbec života ako takého, nemali by sme sa brať tak vážne a naložiť si na tanier aj ten povestný syr, hrozno aj zelený šalát, mrkvu, zemiaky a dokonca aj segedínsky guľáš, či takýto vysoko kalorický cheesburger. No všetko s mierou.


V druhom ale neposlednom!!! rade, by sme sa mali zamerať na náš spôsob života, či sedíme za stolom a vypisujeme tabuľky, alebo beháme po predajni a dokladáme tovar. Či si, keď prídeme domov sadneme na gauč, alebo sa ideme bicyklovať.


Z osobnej skúsenosti viem, že čím viac času trávim doma, tým viac toho zjem, preto by sme si mali uvedomiť aj jedenie z nudy, alebo frustrácie a porozmýšľať nad zmenou návykov, alebo si na chladničku a skrinky so sladkosťami namontovať časový zámok.Alebo... prídete na náš pobyt a naučíte sa o stravovaní a pohybe všetko potrebné...


Na našom víkendovom pobyte sa nebudeme trápiť rátaním kalórií, ani pískaním s píšťalkou, ktorá nás bude popoháňať „makať“ na plné obrátky. Naučíme sa, ako si jedlo vychutnať, ako si dopriať to, na čo máme práve chuť a cítiť sa spokojne. Zároveň nás naši tréneri naučia ako sa správne hýbať, s radosťou si poskočiť a vykročiť do života s úsmevom na perách. A dôkazom toho ako všetko ide ruka v ruke, bude ten úsmev, ktorý je prvým signálom zdravšej psychiky a následnej pohody.


Pretože naša cestovná kancelária vás naučí nie je len ako na chudnutie s rozumom, ale hlavne s chuťou, či už do jedla, alebo do života!