• Timea Drozdiakova

JOGA V TOSKÁNSKU S LENKOU

Milí naši klienti. Vieme, že joga pobytov v Toskánsku je veľa a vybrať si z nich vôbec nie je ľahké. Ak sa práve teraz samé seba pýtate, prečo ísť na joga pobyt zrovna s nami, odpoveď je jednoduchá: My pre vás máme tú najlepšiu Iyengar joga inštruktorku na svete a v tomto článku vám porozpráva o sebe a o tom, ako sa dostala k joge a jej filozofii.Lenka, čo ťa priviedlo k cvičeniu jogy?

S jogou som sa po prvýkrát stretla počas pôsobenia v Anglicku v 2006 roku.

Priviedla ma k nej snaha o udržanie fyzickej kondície a zdravia . Systematické, cielené a citlivé precvičovanie jogových pozícii mi pomohlo vyhnúť sa operácii kolena, ktorá mi v dôsledku zranenia z lyžovačky hrozila pár rokov.


Lenka, viem, že si jogu študovala a ako inštruktor si pracovala v rôznych kútoch sveta. Povieš nám o tom viac?

Joga a štúdium filozofie jogy sa veľmi rýchlo stali súčasťou môjho každodenného života. Do dnešného dňa som mala možnosť študovať v rôznych kútoch sveta, pod vedením tých najkvalifikovanejších učiteľov. Absolvovala som 3 mesačný pobyt v Indii, za posledné roky som mala možnosť pracovať a študovať v Holandsku, Francúzsku, Kodani, Viedni, a hlavne Kalifornii- s veľkými osobnosťami Iyengar Jogy ako sú Lois Steinberg, John Schumacher, Carrie Owerko, Carolyn Belko, Gitte Bechsgaard, Gloria Goldberg.


Viem, že sa ti podarilo získať aj certifikáty, ktoré ti mnohí závidia.

V roku 2008 som získala Certificat - RYT 200 Ashtanga Joga v San Franciscu (Kalifornia,USA).

O niečo neskôr v roku 2016 (Berkeley, Kalifornia, USA) som sa oficiálne stala Certifikovanou Inštruktorkou Iyengar Jogy -CIYT -ako jedinou v Prešovskom kraji a jednou z veľmi mála na Slovensku.

10 rokov som žila a pôsobila na Karibskom ostrove Svätá Lucia, kde som sa Iyengar joge venovala naplno.


Jogových disciplín je veľa. Čomu sa presne venuješ ty?

Venujem sa skupinovým, ale aj individuálnym cvičeniam, pri ktorých kladiem veľký dôraz na prácu v súlade so špecifickými potrebami a možnosťami každého jednotlivca.

Pravidelne ponúkam špecializované lekcie zamerané na zjemnenie bolesti chrbta, ramien a krku, kolien a bedrových kĺbov a takisto relaxačné hodiny na celkovú fyzickú a psychickú regeneráciu.


V čom je Iyengar joga výnimočná?

Iyengar joga je výnimočná tým, že kladie dôraz na individuálne potreby študentov, zmysel pre detail a precíznosť precvičovania pozícii. Na lekciách sa využívajú jogové pomôcky - ako tehličky, opasky, deky, stoličky a iné, ktoré slúžia na podporu a umožnenie dosiahnutia jednotlivých pozícii. Vďaka pomôckam si cvičenie môžu vychutnať aj ľudia zotavujúci sa po zranení, menej ohybní alebo menej fyzicky zdatní.


Ovládanie tela je vstupnou bránou k ovládaniu mysle a v Iyengar joge rovnako platí, že telo a myseľ sú prepojené. V praxi to znamená, že Iyengar joga je zameraná na rozvíjanie koncentrácie, sily, flexibility a pohyblivosti tela a aj mysle. Je to joga univerzálna, pre každého bez ohľadu na vek či fyzickú kondíciu.


My sme radi, že vás na našom joga pobyte na tomto čarovnom mieste v Toskánsku bude sprevádzať Lenka a rovnako sa tešíme na vás! Možnosť prihlásiť sa, máte ešte do 10. júla, poponáhľajte sa!


Viac o našom joga pobyte sa dočítate na https://www.ckslowit.com/jogavtoskansku