• Timea Drozdiakova

Usporiadajte si svadbu snov na najromantickejšom mieste v Taliansku!

Amalfi je známe ako jedno z najlepších miest na svadbu v celom Taliansku, pretože z každého miesta vám ponúka možnosť obdivuhodného výhľadu, vďaka ktorému bude vaša svadba nezabudnuteľná pre každého jedného účastníka! Zatvorte si oči a predstavte si všetky tie zelené záhrady, nádherné plážové scenérie a balkóny s nezabudnuteľným výhľadom na more. O tomto je svadba na pobreží Amalfi.


Foto: travel etc


Svadba na Amalfi je vhodná pre všetkých. Je úplne jedno či máte veľký, alebo skromnejší rozpočet, pretože celková atmosféra stojí za všetky drobné. Nezabúdajte na to, že vašu svadbu tak môžete rovno spojiť aj s medovými týždňami, počas ktorých môžete odpočívať na pláži alebo v typickej Fiatke brázdiť okolie.


Ak ste ešte nepremýšľali nad vhodným miestom, odporučili by sme vám Lloyd’s Baia Hotel v meste Vietri sul Mare. Tento luxusný hotel na pobreží Amalfi vlastní súkromnú pláž s nádherným výhľadom na západ slnka, ktorá vám zabezpečí ideálne prostredie pre svadbu. Tento hotel je ideálny pre svadbu s 30 až 40 hosťami, avšak dokážu ubytovať až 100 hostí! Naviac, ak by bolo nepriaznivé počasie, vašu svadbu v žiadnom prípade nemusíte odložiť, pretože zabezpečia hladký priebeh obradu, hostiny a zábavy aj počas zhoršených poveternostných podmienok.

Foto: Lloyd's Baia hotel


Ak nie ste za svadbu na pláži, vyskúšajte hotel Palumbo v meste Ravello, ktorého výzdoba vás prenesie do Talianska v 17. a 18. storočí. Hotel má iba 13 izieb, takže na vašej svadbe sa môžu pokojne nachádzať iba vaši najbližší. Palumbo si pre svadby prichystal hneď dve miesta. Svoju svadbu môžete usporiadať buď na záhrade, kde sa môžete kochať dokonalou flórou, alebo si necháte svoj romantický obrad usporiadať na terase s nádherným výhľadom na more.


Ak chcete svadbu na Amalfi, určite si pre pohostenie svojich príbuzných vyberajte z miestnych jedál. Pri výbere jedla si nechajte poradiť od šéfkuchára, alebo si vymyslite vlastné menu. Typickým jedlom pre pobrežie Amalfi sú spaghetti alle vongole (špagety s mušľami) alebo pesce alla acqua pazza (ryba na omáčke z čerstvých rajčín, olivového oleja, byliniek a bieleho vína). Týmito dvoma jedlami určite nič nepokazíte a jednoznačne vaši hostia ochutnajú pravé chute Amalfi.


Na prípitok si zvoľte vynikajúce miestne Limoncello a popri jednotlivých chodoch podávajte miestne víno. Talianske jedlá sú jednoduché, chutné a najmä ľahké. Nečakajte žiadne mastné, ťažké jedlá ako na našich svadbách. Svadbu na Amalfi si musíte užiť do posledného kúsku.


Ak by ste chceli okrem iného aj typickú svadobnú tortu, nesmú na nej chýbať citróny! Zabudnite na klasické torty so ženíchom a nevestou na vrchu. Nechajte si pripraviť sviežu, jemnú tortu vyzdobenú malými citrónikmi a typickými modro-žltými ornamentami.


Foto: pinterest


A čo s výzdobou? Svadby na Amalfi sa vyznačujú veľmi jemnou a decentnou výzdobou, kde prevláda biela farba popretkávaná so žltou a jemnou zelenou. Predstavte si ako sa zotmie, rozhoria sa sviečky a všetko zrazu dostane úplne iný, ešte romantickejší nádych.


Hrá vám už v hlave typická svadobná hudba? Skúste si ju prispôsobiť miestnym podmienkam. Každá svadba je iná a na tej vašej môžu hrať napríklad tóny od svetoznámeho skladateľa Wagnera, ktorému Amalfské pobrežie prirástlo k srdcu. Ak by ste chceli mať ešte autentickejší zážitok, odporúčame živú skupinu v zložení violončela a huslí, ktoré zabezpečia dokonalú svadbu na tomto mieste.


Využite túto príležitosť a nasávajte amalfskú atmosféru plnými dúškami. Je to predsa váš deň, ktorý si môžete užiť presne tak, ako ste si ho vysnívali.


Slow it _zelená.png