• Timea Drozdiakova

AKO SA "NASÚKAŤ" DO DŽÍNSOV PO VEĽKEJ NOCI? NESÚKAJ SA - KÚP SI NOVÉ!

Venované všetkým ženám, ktoré sa neustále trápia diétami!


Ruku na srdce milé dámy – áno, všetky tie z vás, ktoré ste dnes ráno stáli so zúfalým pohľadom vyplašeného zajaca pred šatníkom a ronili krokodílie slzy, lebo ste ešte nestihli „rozchodiť“ veľkonočný zemiakový šalát!

Viem, že väčšina z vás ráno skúšala ten skvelý trik, súkania sa do nohavíc po ležiačky, a možno niektoré z vás aj uspeli. OK, mne sa to podarilo ale budem k vám úprimná, v tých nohaviciach som celý deň trpela ako krava na bitúnku.


Týmto článkom sa samozrejme nechcem dotknúť pánov, ale my ženy veľmi dobre vieme, že vaše starosti ohľadom veľkosti džínsov sú také mizivé, že ich nenájde ani najsenzibilnejší prístroj na meranie. A viete čo? Máte pravdu!


A viete čo, milé dámy? Nie je naša chyba, že sa stále porovnávame so susedkou, s mladou predavačkou v obchode, úradníčkou v banke, nejakou celebritou – samozrejme, všetky nakupujú v hračkárstve, v oddelení oblečenie pre Barbie.


Prečo sa neustále trápime diétami, ktoré nám viac škodia, ako pomôžu? A aj napriek tomu, že to vieme, trápime sa nimi roky, niektoré z nás celý život. A niekedy ten život môže byť vďaka našim stravovacím návykom dosť krátky!


Zamysleli ste už niekedy nad tým, prečo to, my ženy, robíme a muži nie? Kľudne si vezmite päť minút času na rozmýšľanie skôr, než budete pokračovať v čítaní. Som si istá, že väčšina z vás bude naozaj prekvapená tým, odkiaľ vaše neistoty a túžba po dokonalej postave pochádzajú.Tiež si bola ako malé dieťa bacuľka? Napriek tomu ťa všetci štipkali do líčok a rozplývali sa nad tým, aká si rozkošná? Potom si ale vyrástla a zrazu si pre tvoje okolie (rodiny vrátane) prestala byť rozkošná. Zrazu si bola len tučná! Postupne si sa dostala do puberty a tvojej najlepšej kamoške si začala byť naobťaž, lebo ona bola chudá a za teba sa musela stále pred jej pubertálnym ideálom z vedľajšej triedy hanbiť. Aj ty si pred hodinami telesnej výchovy mala žalúdočné kŕče, lebo tvoja učiteľka telocviku (pozdravujem pani profesorku Lukáčovú) bola presvedčená, že vedieť preskočiť kozu ťa raz zachráni aj pred jadrovým výbuchom? A ak si ty nebola jej názoru, dokázala ťa zosmiešniť pred celou triedou tak, že si sa hanbila aj za to, že vôbec existuješ?

Áno, naše traumy pochádzajú presne z tohto obdobia života a aj tie najcoolovejšie z nás si ich ťahajú potajomky so sebou celý život.


Dnes mám 37 a nad blbými názormi druhých sa dokážem celkom ľahko povzniesť, ale dodnes ma dokáže tlak, ktorý je na nás ohľadom ideálov krásy vyvíjaný, neskutočne „vytočiť“.


Len taká bežná návšteva u príbuzných je skvelý príklad toho, ako úplne obyčajné konanie vášho okolia (aj keď nie vedomé), vás dokáže dohnať k nenormálnym a zdraviu škodiacim diétam?!


Poznáte to? Prídete na návštevu k rodičom s priateľom/životným partnerom/manželom. Kým pre neho bude vaša mama vypekať torty, nosiť keksíky a naháňať ho celý deň s hrncami, lebo chudák chlapec len hladuje, pre vás len suché: a nezdá sa ti, že to s tým sladkým preháňaš? A to si si vzala len jeden kúsok koláča, zatiaľ čo chudák chlapec už vyjedol pol plechu.

Ak ty priberieš: mala by si schudnúť, si tučná. Ak on priberie: čo je to za chlapa, ak ho vietor odfúkne? Spoznali ste sa?


Mňa tieto a podobné komentáre dohnali až k tomu, že som bola schopná vydržať celý deň na jednej mini porcii šalátu a po čase sa mi zdalo, že jem ešte stále veľa a mala by som tú porciu ešte zmenšiť. Pri mojej výške 168 cm som vážila 50 kíl a ešte stále som bola presvedčená, že som tučná. Ešte stále som mala ovísajúce brucho a tučné stehná a nemohla som sa na seba pozrieť v zrkadle, lebo taká tučná nemôžem byť pekná. Milé dámy, nikdy sa nenechajte dohnať do tohto stavu a už vôbec nie kvôli ľuďom, ktorí vás aj tak budú stále kritizovať!

Keď som vážila 50 kíl, všetci ma kritizovali, lebo som príliš chudá. Teraz, keď vážim 68 kíl, ma všetci kritizujú za to, že som príliš tučná. Ľuďom nikdy nevyhoviete a ani nemusíte! Žijete pre seba, nie pre nich!


Týmto nechcem povedať, že byť obézna je v poriadku, ale oblečenie veľkosti L nie je žiadna tragédia, ak ste zdravotne v poriadku!


Milé dámy, prestaňte žiť na šalátoch a naučte sa radšej zdravšie a hlavne striedmo stravovať. Lebo verte mi, drastické diéty nikam nevedú!