• Timea Drozdiakova

ZUZKIN INŠPIRATÍVNY PRÍBEH časť ŠTVRTÁ

Tak a dorazili sme na našu usadlosť. Páni!

Prvé, čo som si všimla, bol ten úžasný park obklopujúci hlavnú budovu. Na stenách hlavnej budovy sa odrážali svetlá z osvetleného bazéna. A keď sme sa s Julkou otočili tým smerom, pohľad nám padol na skupinku asi 10-tich ľudí, ktorí sa pretekali v prekrikovaní?! Scéna ako vyšitá z filmu „Moja tučná grécka svadba“, pomyslela som si.

Bola som taká zahĺbená do pozorovania tejto skupinky, že som si ani nevšimla peknú vysokú tmavovlásku v strednom veku, ktorá sa ku mne prihovárala. Ako neskôr vysvitlo, tá šarmantná Talianka sa volá Tiziana a je majiteľkou tohto čarovného agroturizmu v klasickom toskánskom štýle.


Keďže naša skupinka sa ešte nevrátila z večernej jógy na neďalekej pláži, dohodli sme sa s Julkou, že sa o pol hodinku stretneme na terase na drink (alebo 2-3?! Myslím, že Julka toho veľa znesie, ale nehovorte jej to).

A tak som sa vybrala do mojej izby. Tá bola zariadená v jednoduchom a typickom toskánskom štýle...presne ten štýl, ktorý si predstavíte, keď vám niekto povie „toskánska klasika“. A ten výhľad z okna? No zhodnoťte sami.

No dobre, izbu dokážete zhodnotiť aj sami, poďme na ten drink!


Kým som sa dostala na terasu, Julka tam už sedela. So svojim gigantickým kufrom! To si ho ešte ani nevyniesla do izby?

OK, vyzerá to na dlhú noc. Oveľa dlhšiu, ako som predpokladala. Asi sa budem musieť posilniť drinkom. Niečím typickým miestnym a oranžovým? Julka už mala pred sebou 2 poháre, jeden prázdny a z druhého už veľa neostalo.

Skôr než som sa stihla spýtať, čo to popíja, už za mnou stála čašníčka s dvomi pohármi v ruke a nahlas zamrmlala: „Due Spritz per voi“.

Keďže nechcem uraziť taliansku pohostinnosť, okamžite sa pustím do ochutnávky a my sa počujeme zase v piatok. Ale aby ste nepovedali, že nedoprajem aj vám, tu dolu nájdete originálny recept na Spritz.


Cin cin amici!

Originálny recept na SPRITZ (veľmi jednoduché a chutné):

Do pohára hodíme pár kociek ľadu. K nim pridáme:

- 3 odmerky prosecca (šumivé víno)

- 2 odmerky aperolu (oranžový likér, ktorý kúpite aj u nás v každom obchode)

- 1 odmerku minerálky.

Pomiešame, ozdobíme pomarančom a Cin Cin!


Ak vás zaujíma originálny recept Tímeinej mamičky:

Do pohára hodíme:

- kopec ľadu

- pohár naplníme do polovice proseccom

- dolejeme až po vrch aperolom

- minerálka: 1. nemá miesto

2. je nepotrebná. Veď ľad sa skôr či neskôr roztopí

Slow it _zelená.png