• Timea Drozdiakova

ZUZKIN INŠPIRATÍVNY PRÍBEH časť PIATA

Naša skupina dorazila do hotela okolo 22-hej. Vraj sa zastavili v neďalekom mestečku na pizzu v malej, nenápadnej reštaurácii (Pozn.autora: tie sú vždy chuťovo najlepšie a aj cenovo najvýhodnejšie. Nikdy nejedzte na hlavných námestiach alebo uliciach preplnených turistami).

No, čo vám poviem. O tom čase sme s Julkou mali za sebou už piaty pohár oranžového moku a dosť skreslené videnie, takže o skupinke vám porozprávam inokedy. Ťažko by som ich teraz opisovala.


Do postele som sa dostala okolo 11 a moja jediná myšlienka pred zaspaním bola, či sa mi podarí vstať na to cvičenie včas. A potom prišla čierna tma a po nej ten otravný zvuk budíka. Z postele som sa horko-ťažko vytácala až na jeho tretie otravné vrčanie. A poviem vám, nepadlo mi to ľahko. Sú to už roky, čo som nevypila viac ako 1 pohár vína, aj to len na sviatky. Jožko bol totiž absitent a dať si pohárik vínka k večeri bolo v našej rodine tabu. Takže áno, tušíte dobre...bez Jožka si riadne užijem!


No dobre, ako už určite tušíte, na cvičenie som dobehla ako posledná. Postavila som sa do poslednej rady (niežeby ich bolo veľa, sme len 14 členná skupinka). Matne som kútika očka zazrela pobavený úškrn našej inštruktorky, keď som sa snažila spraviť nejaký cvik (aj keď ma zabijete, nepamätám si jeho meno), ktorý si vyžadoval riadnu dávku telesnej rovnováhy.


Po raňajšom cvičení som sa cítila ako vyšťavený pomaranč, takže som sa pri raňajkách snažila doplniť energiu vyšťaveným pomarančom (čím iným). Spremuta, ako tomu Taliani hovoria, je tu naozaj MUST HAVE, vrelo odporúčam. Po výdatných raňajkách (vedeli ste, že Taliani milujú na raňajky sladké?) sme sa s Julkou rozhodli poobzerať po okolí.


Tiziana (o nej som vám už hovorila pri našom príchode do hotela) nám poradila navštíviť Il Golfo di Baratti – Karibik Toskánska. Nachádza sa len 6 km od nášho agráča a preto sme sa tam rozhodli vybrať na bicykli. Cesta viedla pomedzi cyprišteky až do zálivu, ktorý mi vyrazil dych.

Pri pohľade na tú krásu som ostala úplne bez slov, takže počujeme sa zase v pondelok? V pondelok vám porozprávam o tomto Zálive oveľa viac.Ciao ciao amici


Slow it _zelená.png