• Timea Drozdiakova

ZUZKIN INŠPIRATÍVNY PRÍBEH časť Prvá

Keď zistíte, že sa vám život rozpadol na márne kúsky bez toho, aby ste to mohli ovplyvniť, čo urobíte?

Uniknete niekam do neznáma s túžbou byť sami?

To považovala za najlepšie riešenie aj Zuzka (meno sme samozrejme zmenili), ktorá nám v niekoľkých krátkych článkoch porozpráva svôj inšpiratívny príbeh.


Takže začíname?!

Všetko sa zomlelo naraz:

naša malá firma v centre Zvolena zmenila majiteľa a ja som zrazu prišla o prácu.

Na to sa môj manžel po 20 rokoch manželstva rozhodol, že chce byť zase single! Vraj ho manželský život nebaví a chce byť radšej sám!

Naša jediná dcéra, Linda, študuje na vysokej škole v Bratislave a domov chodí veľmi sporadicky.


A zrazu to tu bolo! Ten príšerný pocit bezmocnosti, keď sa vám celý život rúti a vy neviete čo robiť. Po niekoľkých preplakaných nociach a slzách, ktoré by zahanbili aj krokodýla Dundeeho, som sa rozhodla prestať plakať a zmeniť svôj život!


A ako?


Mojim riešením bolo Toskánsko! Už dlho som plánovala tento výlet ale môj manžel nikdy nemal čas, alebo chuť, alebo bolo treba pomôcť dcére so sťahovaním na internát alebo...alebo...Ale teraz, teraz, bol ten správny čas!


Celý deň som obvolávala kamarátky, ktoré by sa ku mne pridali ale každá mala perfektnú výhovorku. Veď prečo aj nie: všetky majú narozdiel odomňa perfektného manžela, perfektné deti, perfektnú kariéru. Jednoducho všetko na nich je perfektné.

„Ale to ma predsa nemôže odradiť“, povedala som si. A tak som sa na to dobrodružstvo vybrala sama!

Aj keď mi to nepadlo ľahko, keďže som nikdy v živote sama nikde nebola! A myslím tým naozaj nikde. No dobre, ak nerátame nákupy, kaderníčku, rodičovské združenia a všetky tie otravné činnosti, na ktoré s vami váš manžel nikdy nepôjde. Prečo by aj? Veď nie je žiadna baba!


Za mlada (čím nechcem povedať, že nie som stále mladá) som cvičila jógu. Nie, počkať! Ja som ju necvičila! Ja som ju milovala! Ale milé mamičky, poznáte to však? Prídu deti, tehotenské kilá vám ostanú, chuť starať sa o seba vymizne a nahradí ju chuť aspoň raz do týždňa sa poriadne vyspať. A to mám ešte cvičiť?!


No dobre, ale trochu sme odbočili od témy! Vráťme sa k môjmu toskánskemu dobrodružstvu! Čo tak v pondelok? V pondelok vám porozprávam viac!Slow it _zelená.png