• Timea Drozdiakova

ZUZKIN INŠPIRATÍVNY PRÍBEH časť TRETIA

No dobre, poutierala som si slzy, nabrala dych a poďme na to! Jednak preto, že plakať na preplnenom letisku nie je zrovna šarmantné a jednak preto, že na nás pokyvuje vysoký taliansky fešák, ktorého len nerada nechám čakať.


Na tento pobyt som sa (a ako vysvitlo, aj Julka) prihlásila trochu neskoro a tak nám bolo zabezpečená doprava z letiska priamo na usadlosť týmto fešákom, ktorý hovoril veľmi lámavou a zábavnou angličtinou.

(Poznámka autora: Naučiť Talianov cudzí jazyk sa dá prirovnať učeniu slona k lietaniu. Tí, ktorí ste už s nimi mali dočinenia, so mnou určite súhlasite, že?)Naša usadlosť sa nachádza cca. 2 hodiny od Florencie, v Maremma Toscana. Už ste o nej počuli? Prekrásna prírodná rezervácia s dlhočiznými pieskovými plážami... miesto ako stvorené na oddych a ubolenú dušu, pomyslela som si, keď som sa sem prihlasovala.

Foto: turismo.it


No, môj pobyt nezačal zrovna bezstresovo. Tá doprava v okolí letiska a na diaľnici dá riadne zabrať aj skúseným šoférom. Zrazu som bola vďačná, že som sa na usadlosť nemusela dostať sama ale veziem sa v aute s týmto krásavcom. A z Julkinho zasneného pohľadu usudzujem, že myslí zrovna na to isté.


Akonáhle sme však opustili diaľnicu, naskytol sa nám prekrásny pohľad na typickú toskánsku krajinu s kľukatými cestičkami, cyprištekom lemujúcim okraj cesty a kamennými domcami, ktoré nechajú snívať aj beznádejných realistov.


Cesta nám unikla ani sme sa nenazdali, akoby aj nie. Celou cestou nás zabával Leonardo (náš šofér) a jeho angličtina. Mimochodom, vedeli ste, že typické chlapčenské meno v Toskánsku, ktoré milujú dávať svojim deťom všetci tradicionalisti, je práve Leonardo? Nechcem vás nudiť detailom ale áno, máte pravdu! Po slávnom Maestrovi Leonardovi Da Vinci.


No dobre, zase sme odpočili od témy. Takže pokračujeme v pondelok?! Už sa na vás s Julkou teším.

Ciao ciao amici

Slow it _zelená.png