Coliseum. Rome, Italy..jpg

OD RÍMA PO BENÁTKY

Spoznajte za 8 dní skvosty Talianska.

 Tieto klenoty talianskej architektúry a histórie – Rím, Florencia a Benátky, vám určite netreba predstavovať. Všetky tri sa pýšia bohatou históriu, kultúrou a architektúrou, ktoré ulahodia požiadavkám aj tých najnáročnejších dovolenkárov.

Vychutnajte si pulzujúci život najkrajších talianskych metropol na našom individuálnom pobyte zostavenom pre vás!

1/5

Prvý deň: Vitajte v Taliansku!

Náš vodič vás vyzdvihne na letisku a vaše talianske dobrodružstvo sa môže začať. Ubytujte sa v srdci Ríma, z ktorého budete mať všetky turistické atrakcie na dosah. Vychutnajte si večernú prechádzku mestom a večeru v miestnej trattorii.

Druhý deň: Prehliadka Ríma a nakupovanie

Počas druhého dňa v Ríme navštívite jedno z najdôležitejších a najznámejších miest na celom svete: Vatikánske múzeá a Sixtínsku kaplnku. 

Po opustení Vatikánu vás náš sprievodca zoberie na Piazza Navona - jedno z najväčších a najkrajších námestí v Ríme.

Oddýchnite si a vychutnajte si výhľad na Piazza di Spagna zo Španielskych schodov. Pokračujte k slávnej Fontáne di Trevi a nezabudnite do nej vhodiť mincu a niečo si zaželať!

Potom sa vydáte k Panteónu - najviac kopírovanému a napodobňovanému zo všetkých antických diel. Vaša prehliadka sa skončí na Via del Corso, ktorá je známa množstvom butikov talianskych módnych značiek. Vychutnajte si popoludňajšie nákupy a večeru v miestnej trattorii (radi vám poradíme a zarezervujeme miesta).

 

Tretí deň: Presun do Florencie

Ste pripravení na nové dobrodružstvo? Po raňajkách sa odhláste z hotela a vydajte sa na cestu do Toskánska (zabezpečíme vám letenku, lístok na vlak alebo súkromný transfer)! Ubytujte sa v hoteli v historickom centre mesta a vychutnajte si večer podľa vašich predstáv.

Štvrtý deň:  Celodenná prehliadka Florencie

Buongiorno v Toskánsku! Stretnite sa s vašim súkromným sprievodcom a pripravte sa na dobrodružnú cestu do minulosti. Vaša prehliadka sa začne panoramatickým výhľadom na celé centrum Florencie z námestia Piazza Michelangelo. Potom navštívite florentskú katedrálu Duomo. Katedrála pomenovaná na počesť Santa Maria del Fiore je rozsiahla gotická stavba, ktorej dokončenie trvalo dve storočia. Vaša prehliadka bude pokračovať v galérii Accademia - jednom z najnavštevovanejších múzeí nielen vo Florencii, ale aj na svete. Po neuveriteľnom dopoludní sa usaďte na florentský obed v typickej toskánskej reštaurácii!

Popoludní (samostatne alebo so sprievodcom) pokračujte v prehliadke návštevou Ponte Vecchio, nádherného starého mosta, ktorý sa klenie cez rieku Arno a je známy svojimi klenotníkmi. Našou ďalšou zastávkou bude 2-hodinová prehliadka galérie Uffizi. Čo poviete na romantickú večeru v reštaurácii slávneho módneho návrhára (radi vám rezervujeme miesto)?

Piaty deň: Transfer do Benátok s prehliadkou Verony

Po výdatných toskánskych raňajkách sa odhláste z hotela a pokračujte vo vašej ceste do Benátok (zabezpečíme vám lístky na vlak alebo súkromnú dopravu). Cestou vám odporúčame zastaviť sa vo Verone! Prehliadka jeho historického centra stojí za to! Navštívte Júliin dom, svetoznámu Arénu di Verona, námestie Piazza dei Signori, nádvorie Mercato Vecchio.

Po pokojnom obede opustíte Veronu a budete pokračovať v ceste do Benátok. Na Piazzale Roma, vás bude čakať Michele, ktorý vás odvezie do hotela.  Zvyšok popoludnia budete mať pre seba.

 

Šiesty deň:  Voľný program

Prebuďte sa v úžasných Benátkach. Preskúmajte lagúnu a kanály, sadnite si do najstaršej kaviarne na svete a dajte si v nej kávu.

Keď pri potulkách dorazíte do zátoky Accademia, absolvujte jazdu gondolou po Veľkom kanáli.

Obed si dajte v miestnej reštaurácii a nasajte neopakovateľnú benátsku atmosféru. Keď už hovoríme o pití, prečo si nedopriať pohár talianskeho prosecca a obed zakončiť lahodným dezertom? Počas vášho pobytu vám radi zabezpečíme prednostné vstupy do múzeí podľa vášho výberu.  

 

Siedmy deň: Murano a Burano

Pri pobyte v Benátkach si nemôžete nechať ujsť príležitosť navštíviť ostrovy Torcello, Murano a Burano. Náš vodný taxista vás bude čakať pred hotelom a vaše 4-hodinové dobrodružstvo sa môže začať. Pozrite si prácu legendárnych sklárov na Murane, kde sa vyrába najkvalitnejšie fúkané sklo na svete, obdivujte historické katedrály na ostrove Torcello a nakoniec si pozrite nádherné ručne vyrábané čipky na ostrove Burano.

 

Ôsmy deň: Návrat na Slovensko

Po odhlásení sa z vášho hotela vás náš vodný taxík odvezie priamo na letisko.

Poznámka: toto je len ukážka toho, ako by vaša dovolenka mohla vyzerať. Všetky naše individuálne pobyty sú plne prispôsobiteľné vašim požiadavkám.

Slow it _zelená.png